lekkomyslnosc


banner alkohol
Nowa edycja projektu Pogadaj.eu - rok 2012! PDF Drukuj Email

Punkt Informacyjno – Konsultacyjny Pogadaj.eu. o uzależnieniach i patologiach społecznych związanych z uzależnieniami realizowany był w latach 2007, 2009, 2010 i 2011. W tym roku startujemy z nową edycją! Portal skierowany jest przede wszystkim do mieszkańców województwa zachodniopomorskiego. Oprócz realizowanych dotychczas celów (tj. dążenia do zmniejszenia poziomu bezradności osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych oraz osób współuzależnionych, zwiększenia dostępu do profilaktycznej działalności informacyjnej i edukacyjnej w zakresie uzależnień od środków psychoaktywnych i przeciwdziałania przemocy domowej, udzielania wsparcia i pomocy, m. in. poprzez motywowanie do podjęcia leczenia oraz zwiększanie umiejętności rozwiązywania problemów, a także dostarczanie wiedzy o przemocy domowej i uzależnieniach i o sposobach radzenia sobie z tymi problemami) portal internetowy Pogadaj.eu został w tym roku rozszerzony o dział poświęcony zdrowiu psychicznemu, służący kształtowaniu postaw zrozumienia i akceptacji oraz przeciwdziałających dyskryminacji wobec osób z zaburzeniami psychicznymi.

Internetowy PIK Pogadaj.eu. jest nowoczesną, najbardziej popularną, szczególnie wśród młodzieży, formą komunikacji i źródłem informacji. Stanowi on system pomocy przez Internet, który dysponuje interaktywną stroną z udostępnionym chatem. Tutaj on-line, w czasie rzeczywistym można w tzw. oknie prywatnym (nikt poza specjalistą-pomocnikiem a internautą nie widzi rozmowy) porozmawiać ze specjalistą-terapeutą uzależnień (dyżury specjalisty na chacie w każdy poniedziałek w godz. 18.00-21.00). Strona posiada także forum dyskusyjne dla internautów. Niezwykle ważnym elementem projektu jest możliwość skontaktowania się z pomocnikiem poprzez pocztę elektroniczną pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (specjalista odpowie na każdą wiadomość w ciągu 48 godzin!).

W 2012 roku aktywna działalność portalu pogadaj.eu realizowana będzie w terminie od 6 lutego do 29 października (z wyłączeniem miesięcy wakacyjnych, tj. lipca i sierpnia).

Zapraszamy do korzystania ze strony oraz kontaktów ze specjalistą!

 

pogadaj.eu Wydział Współpracy Społecznej - Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego