lekkomyslnosc


banner alkohol
Tydzień pomocy ofiarom przestępstw 2012 PDF Drukuj Email

Uprzejmie informujemy, że wzorem lat ubiegłych Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje w dniach 20-25 lutego 2012 roku „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw”. Zasadniczym celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. W tych dniach, wzorem lat ubiegłych, prokuratorzy bezpłatnie udzielać będą konsultacji i niezbędnych informacji w zakresie uprawnień przysługujących ofiarom przestępstw.

Podczas tegorocznego Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw dyżury specjalistów będą odbywały się w utworzonych przez Ministerstwo Sprawiedliwości Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem prowadzonych przez organizacje pozarządowe w ramach Sieci Pomocy Ofiarom Przestępstw. Dyżury te będą odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 18 oraz w sobotę w godzinach od 10 do 13. Udzielać oni będą porad w zakresie pomocy psychologicznej, pedagogicznej, socjalnej oraz sposobu załatwienia swojej sprawy w urzędzie.

W Szczecinie Ośrodek ten prowadzony jest przez  Stowarzyszenie "SOS" dla Rodziny   ul. Energetyków 10,  70-656 Szczecin tel. (91) 433 03 39, (91) 350 73 71. Więcej informacji na stronie http://www.pomocdzieciom.sos.home.pl/pomocdzieciom/ . Można także kontaktować się z Ośrodkiem poprzez pocztę elektroniczną  e-mail adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  ;  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (zgłoszenia).

 

pogadaj.eu Wydział Współpracy Społecznej - Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego