lekkomyslnosc


banner alkohol
Kampania Krakowskiej Akademii Profialktyki - Reaguj na przemoc PDF Drukuj Email

Krakowska Akademia Profilaktyki realizuje i wdraża ważną kampanię spoleczną dotyczącą przemocy w rodzinie zatytułowaną "Reaguj na przemoc". Jest to jedyna w Polsce kampania profilaktyczna, która mówi o najmłodszych świadkach przemocy. Twórcy kamapnii na poświęconej jej stronie www informują, iż według ekspertów w Polsce dzieci są świadkami przemocy znacznie częściej niż w innych krajach Europy.

Więcej informacji o kampanii http://reagujnaprzemoc.pl/

 

Realizatorzy kampanii opieraja się na opiniach badaczy, według których obserwowanie scen bicia, słuchanie wyzwisk i przekleństw w dzieciństwie negatywnie wpływa na dalsze życie człowieka. Mali świadkowie przemocy w przyszłości sami mogą krzywdzić własne rodziny lub wikłać się w toksyczne relacje. Dlatego Krakowska Akademia Profilaktyki wdraża kampanię, której celem jest reagowanie na przemoc w społecznościach lokalnych. Jest to bardzo ważne, po to by zapewnić młodemu pokoleniu odpowiednie warunki do rozwoju. O tym traktuje kampania.

Twórcy kampanii Krakowska Akademia Profilaktyki od lat współpracują z samorządami w całej Polsce w zakresie działalności profilaktycznej. Ich misją jest aktywne wspieranie instytucji i osób, które przeciwdziałają problemom społecznym.

 

 

pogadaj.eu Wydział Współpracy Społecznej - Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego