lekkomyslnosc


banner alkohol
Alkohol za kierownicą - nie zgadzam się! PDF Drukuj Email

Okres wakacyjny to niestety czas, w którym dochodzi do wielu wypadków drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców. W odpowiedzi na to Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego, w partnerstwie z Zachodniopomorską Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, rozpoczął kampanię społeczną propagującą trzeźwość podczas prowadzenia pojazdów.

plakat v4 poziom 01 prev

Kampania zakłada oddziaływanie na nietrzeźwych kierowców poprzez inne osoby, mogące mieć wpływ na ich decyzję o włączeniu się do ruchu i mogące temu zapobiec. Przyjęto założenie, że postawa osób towarzyszących może mieć wpływ na pijanych kolegów, przyjaciół, partnerów, którzy lekkomyślnie, bez zastanowienia, bezrozumnie podejmują decyzję o kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwym. Sytuacje takie mają często miejsce podczas imprez, spotkań towarzyskich czy rodzinnych – wskazuje na to zwiększona częstotliwość wypadków podczas weekendów. Kampania rozpoczęła się pod koniec czerwca 2014 r. i będzie trwała przez okres wakacyjny na terenie Pomorza Zachodniego.
W ramach kampanii w Internecie pojawił się spot wideo w formie viralu, który zawiera przekaz "Pomimo, że jesteś młody, brak odpowiedzialnego zachowania, asertywnej reakcji może sprowadzić na Ciebie czy osoby w Twoim otoczeniu śmierć". Stworzony został także specjalny profil fan page na portalu Facebook pod adresem www.facebook.com/alkoholzakierownica. Będą tam przekazywane informacje dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wpływu alkoholu na kierowcę, konsekwencji karnych, sposobów interwencji oraz dobrych praktyk asertywnego zachowania. Kolejnymi narzędziami kampanii są plakaty, które we współpracy z samorządami eksponowane będą m.in. w zachodniopomorskich klubach i dyskotekach. Na dystrybutorach 30 stacji benzynowych w regionie pojawiły się specjalne naklejki z hasłem „Alkohol za kierownicą – nie zgadzam się!".

Facebook: www.facebook.com/alkoholzakierownica
Klip wideo: https://www.youtube.com/watch?v=pEnKdsvk_O4

 

 

pogadaj.eu Wydział Współpracy Społecznej - Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego